Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2019, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.152.2019.1.ENB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.152.2019.1.ENB

Obowiązki płatnika i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2019 r. (data wpływu 16 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika i zastosowania zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika i zastosowania zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca - spółka z o.o. (dalej również Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rozważa rozszerzenie działalności o świadczenie usług opiekuńczych w zakresie opieki nad osobami starszymi oraz chorymi. Spółka w ramach tej działalności stałaby się agencją zatrudnienia. Działalność Wnioskodawcy polegałaby m.in. na zawieraniu umów o świadczenie usług opiekuńczych nad podopiecznym z przedstawicielem rodziny podopiecznego, pełnomocnikiem podopiecznego lub jego opiekunem prawnym lub inną osobą działającą na rzecz podopiecznego (a czasami z samym podopiecznym) (dalej jako Klient).

W ramach działalności w zakresie świadczenia usług opiekuńczych spółka wysyłałaby osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (dalej jako Zleceniobiorcy) z którymi nawiązałaby współpracę do wykonywania czynności opiekuńczych zagranicą m.in. w Niemczech. Współpraca pomiędzy Spółką a Zleceniobiorcami zawarta zostałaby na podstawie umowy o świadczenie usług - umowy zlecenia. Zleceniobiorcy wykonywaliby usługi opiekuńcze w imieniu Wnioskodawcy. Zleceniobiorcy wykonywaliby również usługi na terenie Polski jednak nie byłyby to usługi opieki domowej, ale usługi o charakterze informacyjno-rekrutacyjnym (usługi rekrutacyjne). Usługi wykonywane w Polsce miałyby na celu promocję Spółki oraz pozyskanie personelu świadczącego usługi na rzecz Spółki. Usługi opieki i usługi rekrutacyjne miałyby charakter nierozerwalny i byłyby integralną częścią każdorazowego zlecenia, co oznaczałoby, że niewykonanie jednej z tych usług wiązałoby się automatycznie z niewykonaniem zlecenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00