Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2020, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.632.2019.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.632.2019.1.JG

Zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 grudnia 2019 r. (data wpływu 18 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi sklep internetowy i dokonuje sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym (za pośrednictwem () oraz przesyłek kurierskich) - artykułów i akcesoriów bieliźniarskich. Wnioskodawca nie dokonuje sprzedaży innych towarów. Wnioskodawca otrzymuje zapłatę za towar wyłącznie za pośrednictwem poczty lub banku (nie prowadzi sprzedaży gotówkowej). Wnioskodawca prowadzi elektroniczną ewidencję sprzedaży, która zawiera wszystkie dane potrzebne do zidentyfikowania stron transakcji, przedmiotu transakcji, wysokości podstawy opodatkowania podatkiem VAT, kwoty podatku VAT, oraz kwot jakie wpłynęły na rachunek bankowy Wnioskodawcy w związku z dokonaniem transakcji. Sprzedaż towaru każdorazowo jest udokumentowana imienną fakturę VAT na klienta (zarówno osoby indywidualnej nieprowadzącej działalności gospodarczej, jak i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00